Anasayfa    Dietband     Magazin     Kolaydiyetler     Reklam     İletişim 
 
 

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyet yaparken nelere dikkat edilmelidir? Diyet yaparken yapılan hatalar hakkında bilgi vermek istedik. Diyet yaparken sıklıkla yapılan hatalar nelerdir?

Diyet Hataları

Zayıflamak isteyipte fazla kilolardan kurtulamayan kişiler için diyet konusunda yapılan hataları gidermesi gerekmektedir.

Zayıflamak bir yaşam tarzı haline gelmiş kişiler için izlemesi gereken bir program vardır. Kilo vermek isteyipte veremiyorsanız , öncelikle size engel olan sorunları bulup ortadan kaldırmalısınız.

Konu üzerinde yapılan araştırmalar sonucu uzmanlar, uyku bozuklukları ve uyku süresinin az olması obezite hastalığı arasında bir ilişki olduğunu ileri sürüyor. Gece boyunca 4 -5 saatten az uyuyanlar ile 7-8 saat uyuyanlar arasındaki kilo alım ve veriminde farklılıklar görüldü. Vücudun uyku eksikliği durumunda mide açlık hormonunu yüksek derecede salgılayarak yemek yeme ihtiyacını arttırır. Uyku bozuklukları vücuttaki bazı fonksiyonların kimyasal değişime uğramasına yol açar. Bu durum sağlık açısından pek de iyi birşey olmayan hipertansiyon ve diyabet hastalıklarını meydana getirir.

Kilo almadan etkili olan diğer bir etken ise , tek seçenekli besinler ile beslenmek yada yemekler arasında aşırı derecede seçici olmak. . . Vücuda alınması gereken belli başlı besinleri yemek listesinden çıkarmakta yapılan hatalardan biridir.

Alkol bağımlarının alkol tüketimi sırasında aldığı besinler (patates kızartması ve mezeler. . ) kilo alımına ve sağlığıolumsuz derecede etkilemeye yol açar.

Stresli dönemlerimizi kontrol altına almak sağlık ve kilo problemleri oluşmaması açısından çok önemlidir. Bir çok kişi çok üzüntülü yada sıkıntılı anlarında günlük öğünleri ya atlar yada daha fazla sıklaştırır. Yani kimileri kendini yemeğe verir, kimileride açlığı tercih eder. Stresten yola çıkarak vücudumuzda çok fazla yağ birikimi oluşur. Biriken bu yağlar bize sadece kilo aldırmaz. Sağlımızı aşırı derece tehdit eder.

Genel olarak kilo problemi çekenler hemen zayıflama çayları ,ilaçlar vs. yan etki yaratabilecek ürünlere başvururlar. Peki kullandığınız gerçekten kilo verdiriyor olabilir, ama sizin için ne kadar yararlı? Sadece zayıflama ilaçları değil , depresyonlu anlarınızda kullandığınız ilaçlar , hormonel ağırlıklı ilaçlar vs. gibi ilaçlarda kilo artışına sebep olarak şişmanlık ve obezite sorunlarını meydana getirir.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış
   
Adınız Soyadınız  
Yorumuz  
   
Lütfen isminizi giriniz
Lütfen yorumunuzu giriniz
Sağlıklı Beslenme kategorisinden haberler
Hızlı Arama
Dietband

Dietband

En Çok Okunanlar
En Son Eklenenler
Arşiv'den Haberler